Spindulinis šildymas

 

O dabar pamirškite viską,
ką iki šiol žinojote apie šildymą...

Infraraudonasis šildymas - įkvėptas gamtos.

Tik šiltų saulės spindulių dėka Žemėje atsirado gyvybė.
Infraraudonuosius šilumos spindulius jaučiame ne tik iš saulės, bet ir nuo atviros ugnies
ar krosnies. Saulėtą žiemos dieną vėsiame ore mums nešalta, nes saulės skleidžiami infraraudonieji spinduliai
šildo mus tiesiogiai. Infraraudonoji spinduliuotė nesunkiai įveikia ilgą kelią tarp saulės ir Žemės beveik be nuostolių ir
virsta šiluma, įšildydama paviršius. Priešingai negu ultravioletinės, mikrobangų ar rentgeno spinduliuotės,
tolimųjų infraraudonųjų spindulių diapazonas turi unikalų teigiamą poveikį žmogaus sveikatai.

 

Jei netingite skaityti....

 

APIE INFRARAUDONĄJĮ SPINDULIAVIMĄ
 
Nuo senų laikų žmonėms buvo žinoma teigiama šilumos jėga arba, moksliškai kalbant – infraraudonasis (IR) spinduliavimas. IR spinduliavimas – tai saulės spinduliavimo spektro dalis, kuri tiesiogiai ribojasi su matomo spektro srities raudonąja dalimi ir kuri sugeba šildyti daugelį dalykų. Žmogaus akis negali matyti šioje spektro dalyje, tačiau mes galime jausti šilumą. Kaip yra žinoma, bet koks objektas, kurio temperatūra yra didesnė nei –273°C, spinduliuoja, o jo spinduliavimo spektras nustatomas tik pagal jo temperatūrą ir spinduliavimą. Yra dvi IR spinduliavimo charakteristikos: spinduliavimo bangos ilgis (dažnis) ir stiprumas.
 
IR spindulius 1800 metais atrado anglų fizikas Viljamas Heršelis.
Priklausomai nuo bangos ilgio, IR spinduliavimas skirstomas į tris sritis: artimasis (0,75-1,5 mikrometrų), vidutinis (1,5-5,6 μm) ir tolimasis (5,6-100 μm)  (1 μm=1/ 1000000 m).
 
IR spinduliai, kitaip nei rentgeno, ultravioletiniai arba labai aukšto dažnio spinduliai, visiškai nekenkia žmogaus organizmui.
 
IR spektre yra sritis, kur bangų ilgis yra maždaug nuo 7 iki 14 μm (ji vadinama IR diapazono ilgųjų bangų dalimi), unikaliai teigiamai veikianti žmogaus organizmą. Ši IR spinduliavimo dalis atitinka paties žmogaus kūno spinduliavimą, kurio didžiausias bangos ilgis yra apie 10 μm. Dėl šios priežasties bet kokį išorinį tokio ilgio bangų spinduliavimą mūsų organizmas priima kaip „savo“. Žymiausias mūsų Žemėje IR spindulių šaltinis – tai Saulė, o žymiausias ilgųjų bangų IR spindulių dirbtinis šaltinis – tai  krosnis, ir kiekvienas žmogus yra pats patyręs jų teigiamą poveikį.
 
Veikiant žmogaus organizmą IR diapazono ilgųjų bangų dalyje, vyksta reiškinys, vadinamas „rezonansine absorbcija“, kuriam vykstant organizmas aktyviai sugeria išorinę energiją. Dėl šio poveikio padidėja potenciali organizmo ląstelių energija, geriau veikia specifinės ląstelių struktūros, pakyla imunoglobulinų lygis, padidėja fermentų ir estrogenų aktyvumas, vyksta ir kitos biocheminės reakcijos. Tai susiję su visų tipų organizmų ląstelėmis ir krauju.
 
Tolimasis IR spinduliavimas.
 
Gydytoja Tošiba Jamazaki turi kliniką Japonijoje, kurioje ji iki šių dienų tęsia savo medicininius tyrimus IR spinduliavimo srityje. Savo knygoje „Mokslas apie terapinį tolimųjų IR spindulių poveikį“ ji aptarė mokslinius gydymo tolimaisiais infraraudonaisiais spinduliais principus ir į sąrašą įtraukė daug įdomių ligos istorijų iš klinikos.
 
„Health Company“ – vienintelė pasaulyje įmonė, kuri nuo 1996 metų kartu su Tvento (Olandija) medicinos universiteto mokslininkais, vadovaujamiems prof. Raskerio, tyrinėja tolimojo IR spinduliavimo medicinoje naudojimo sritį.
 
Be to, keletas JAV mokslo laboratorijų (Dr. Masao Nakamura „O & P Medical Clinic“, Dr. Mikkel Aland „Infrared Therapy researches“ ir kt.) skelbia apie tyrimo metu gautus tolimojo IR spinduliavimo efektus:
 
-         vėžio ląstelių augimo nuslopinimas,
-         tam tikrų rūšių hepatito viruso sunaikinimas,
-         neigiamo elektromagnetinių laukų poveikio neutralizavimas,
-         distrofijos išgydymas,
-         diabeto ligonių gaminamo insulino kiekio padidėjimas,
-         radioaktyviojo apšvitinimo poveikio neutralizavimas,
-         kepenų cirozės gydymas,
-         psoriazės išgydymas arba jos stadijos palengvinimas.
 
Taigi, IR bangos, skirtingai nei ultravioletiniai ar rentgeno spinduliai, visiškai nekenkia žmogui, jeigu tik infraraudonojo spinduliavimo intensyvumas nėra labai didelis – ne didesnis kaip 100 W vienam kv. m. Atsisėskite visai šalia laužo ir Jūs pajausite deginimą, pasitraukite toliau ir laužas Jus maloniai šildys.
 
Kiekvienas IR bangų diapazonas turi savo prasiskverbimo per atmosferą (orą) ir per žmogaus odos sluoksnius savybes. IR bangos tolimojo IR spinduliavimo diapazone pereina per orą, praktiškai nešildydamos jo. Taip pat gali giliai prasiskverbti tiesiai į žmogaus kūną. O IR spinduliai, kurių bangos yra maždaug nuo 7 iki 14 μm, įsiskverbia ne tik po žmogaus oda, bet pasiekia ir ląstelių lygį, taip paskleisdamas fermentacinę reakciją. Būtent tokiomis bangomis būsimos motinos apšvitina vaisių nuo pastojimo iki pat jo gimimo.
 
Šiuolaikiniai tyrimai biotechnologijų srityje parodė, kad būtent tolimasis IR spinduliavimas turi ypatingą reikšmę visų gyvybės formų Žemėje raidai. Dėl tos pačios priežasties jis yra vadinamas biogenetiniais spinduliais arba gyvybės spinduliais.
 
Mūsų kūnas pats spinduliuoja ilgąsias IR bangas, tačiau jam pačiam nuolat reikia ilgųjų bangų šilumos sustiprinimo. Jeigu toks spinduliavimas mažėja arba žmogaus kūnas negauna tokio nuolatinio pastiprinimo, organizmą puola įvairios ligos, žmogus dėl pablogėjusios savijautos greičiau sensta.
 
Kadangi nuolatinis IR spindulių sugėrimas lemia mūsų kūno jėgų antplūdį ir sveikatą, žmogus intuityviai ieško jo šaltinio. Nėra tokio žmogaus, kuriam nepatiktų pabūti saulutės atokaitoje arba pasėdėti prie laužo.
 
O jeigu nėra galimybių arba laiko to daryti? Tokiu atveju žmogui padeda jo paties sukurtas kasdieniniam naudojimui darbe ir namie skirti įrenginiai, kurie veikia specialių ilgųjų bangų IR  spinduliavimo pagrindu. Šiandien visame pasaulyje yra daugiau kaip 10 savo paskirtimi įvairių buitinės produkcijos rūšių, pagrįstų IR spinduliavimo naudojimu. Tarp jų – infraraudonosios saunos, infraraudonieji čiužiniai, infraraudonosios lempos, infraraudonieji drabužiai ir t. t.
Tolimasis IR spinduliavimas normalizuoja apykaitos procesą ir pašalina ne tik ligos simptomus, bet ir jos priežastį. Prasiskverbiančio tolimojo IR spinduliavimo panaudojimo tyrimo darbai tęsiami visame pasaulyje.
 
 
Gydomasis poveikis
 
Organizmo detoksikacija
Daugelis ligų, su kuriomis susiduriame, kyla dėl nepalankių aplinkos sąlygų. Lėtinio nuovargio sindromo tipo ligos, kurios buvo žinomos prieš 20 metų, dabar yra labai išplitusios ir kiekvienais metais ligonių vis daugėja. Vaikus ypač veikia aplinkos pasikeitimas.
 
Daugelis žmonių klausia: kodėl jie jaučiasi išsekę, kodėl jų galvos “kaip migloje“, kodėl jie nuolat gyvena su kokiais nors skausmais? Susikaupusių nuodingų medžiagų organizme koncentracija gali būti pirmiausia milijonų žmonių blogos sveikatos priežastis. Sunkieji metalai, pesticidai, kuro degimo produktai ir kiti cheminiai elementai aptinkami dideliais kiekiais daugumos mūsų planetos žmonių organizmuose.
 
Neseniai atlikti tyrimai įrodė, kad organizmo šildymas IR spinduliais  skatina ląsteles iš organizmo per prakaitą ir šlapimą pašalinti nuodingas medžiagas, įskaitant net šviną ir gyvsidabrį. Organizmo valymas nuo toksinų yra būtina sąlyga, kad sumažėtų įvairių ligų ir sveikatos sutrikimų. Kartu su sveiku maitinimu, badavimu ir įvairiomis dietomis IR spinduliavimo sistema siūlo gausų patikrintų galimybių pasirinkimą, kurios nepriskiriamos tradicinei medicinai.
 
Todėl nuolatiniai IR spinduliavimo seansai yra geriausias kenksmingų medžiagų iš organizmo pašalinimo būdas. Turima omeny ne tik toksinės medžiagos, patenkančios į organizmą su maistu, bet ir alkoholis, nikotinas.
 
Širdies ir kraujagyslių veiklos sutrikimai
Nuolatinės IR procedūros padeda sumažinti cholesterino kiekį kraujyje, o tai savo ruožtu žymiai sumažina širdies ligų riziką (infarktas, kraujagyslių ligos ir t. t.), taip pat sumažina aukštą kraujospūdį. Kaip papildomą efektą galima paminėti, kad kraujagyslių išsiplėtimo metu treniruojasi už šį procesą atsakingi raumenys, dėl to kraujagyslių sienelės tampa judresnės ir elastingesnės. Sumažinami neigiami varikozinio venų išsiplėtimo padariniai.
 
Kraujo apytakos sutrikimai
Kūno šildymas IR bangomis plečia kraujagysles, gerindamas kraujo apytaką, ypač periferinėse srityse ir kapiliaruose. Nuolatiniai seansai yra veiksminga tokių ligų kaip, pavyzdžiui, nepakankama kraujo apytaka galūnėse („šaltos kojos“, būdingos senyvo amžiaus žmonėms) pašalinimo priemonė.
 
Raumenys ir sąnariai
Įrodyta, kad IR bangos teigiamai veikia raumenis ir sąnarius, pašalindamos tokias problemas kaip mėšlungis, artrito skausmai, ypač pečiuose ir viršutinėje juosmens dalyje, raumenų skausmai, menstruaciniai skausmai, radikulitas ir skausmas įvairiuose organuose.
IR šiluma padeda kovoti su galūnių nepaslankumu ir nejudrumu. Šildant IR kabinoje, pirštų lankstumas padidėja 20%. Kitų nepaslankių sąnarių ir jungiamųjų audinių reakcija būna panaši.
 
Peršalimo ligos
IR kabinose atliekant procedūras, didėja organizmo pasipriešinimas infekcijoms ir sustabdomas virusų dauginimosi procesas. Vadinasi, nuolatiniai seansai ne tik leidžia išvengti peršalimo ligų, bet ir gali padėti kovoti su šiomis ligomis, tik joms prasidėjus, sutrumpina išgijimo laiką. Be to, veiksmingiau gydomos tos ligos, kurioms tradiciškai taikomas organizmo šildymas – bronchitai, pneumonija, sloga ir t. t.
 
 
Ausys, gerklė, nosis
IR spinduliavimas gali būti naudojamas kaip terapinė viduriniosios ausies ir gerklės lėtinio uždegimo gydymo priemonė, taip pat  kovojant su kraujo tekėjimu iš nosies.
 
Svorio perteklius
IR kabinos naudojimas padidina energijos sunaudojimą, taip pat skatina ir prakaito išskyrimą, padeda deginti kalorijas (nuo 900 iki 2400 per seansą). Per 30 minučių, praleistų kabinoje, žmogus netenka nuo 0.3 iki 1.2 kg svorio. Vadinasi, nuolatinis lankymasis kabinoje gali padėti subalansuoti svorį.
 
Odos nudegimai
Įrodyta, kad IR spinduliavimas sumažina skausmą nudegus odą ir pagreitina odos regeneracijos procesus.
 
Nervų sistemos sutrikimai
Seansai IR kabinoje raminančiai veikia nervų sistemą, pašalindami nemigą, stresą, nervingumą, nervinius traukulius.
 
Imuninė sistema
Per seansus IR kabinoje kraujyje padidėja hemoglobino bei eritrocitų, kurie aprūpina organizmą deguonimi, kiekis. Stabilizuojasi imuninės sistemos veikla, padidėja bendras organizmo pasipriešinimas nepalankiems aplinkos poveikiams, stabilizuojasi medžiagų apykaita, sumažėja anemija, pagerėja kūno ląstelių veikla. IR bangos kompensuoja neigiamą ultravioletinių spindulių poveikį ir yra vienintelis saulės nudegimų „priešnuodis“.
 
Traumos ir pooperacinis periodas
Žmogaus organizmas – atsikurianti sistema. Atkūrimo procesas po mechaninių pažeidimų susideda iš 2 etapų: „statybos medžiagų“ tiekimas į pažeistas „remonto“ vietas ir pats „remontas“. Dėl metabolistinės apytakos abiejų etapų laikas žymiai sutrumpėja, o tai lemia greitesnį žaizdų, sutrenkimų, traumų, lūžių, kraujosruvų gijimą. Žymiai sutrumpėja reabilitacijos periodas po chirurginių operacijų (išskyrus dirbtinių medžiagų implantavimo atvejus) ir sužeidimų.
 
Virškinimo sutrikimas
Pašalinami virškinimo sutrikimai, sumažėja meteorizmas, cholecistitas, skatinama žarnyno veikla.
 
Skausmo numalšinimas
Sumažinus raumenyse įtampą, sumažėja skausmai; šiluma padeda kovoti su šiuo circulus virtuosus. Šiluma sumažina skausmą ir prie nervų šaknelių, ir artimiausiuose audiniuose. Stomatologijos tyrinėjimuose toks fenomenas minimas kaip nuskausminamoji priemonė. Šiluma sumažina endorfinų gamybą.
 
Problemų ir ligų, kurias gali palengvinti nuolatinis prasiskverbiančio IR spinduliavimo naudojimas, sąrašas:
 

 

Širdies ir kraujagyslių ligos
Sąnarių uždegimas
Mėšlungis
Kepenų nepakankamumas
Celiulitas
Nugaros skausmai
Organizmo valymas nuo šlakų ir toksinų
Stresai
Skrandžio skausmai
Chroniškas skausmas raumenyse
Bronchitai
Virškinimo sutrikimai
Organizmo būklės pagerinimas
Astma
Ausų, gerklės, nosies ligos
Peršalimo ligos
Pneumonija
Odos ligos
Silpnumas ir organizmo išsekimas
Artrozės
Strėnų skausmai

 

 
Tolimasis IR spinduliavimas normalizuoja apytaką ir pašalina ligos priežastį, ne tik jos simptomus. Prasiskverbiančio tolimojo IR spinduliavimo panaudojimo tyrimo darbai tęsiami visame pasaulyje.
 
Kosmetiniai efektai
Kraujo apytakos pagreitinimas odos audiniuose veikiant prasiskverbiančiu IR spinduliavimu skatina odos porų išsiplėtimą ir valymąsi. Pašalinamos negyvos ląstelės, oda tampa lygesnė, stangresnė ir elastingesnė. Vyksta odos valymas, būtinas kosmetinėms procedūroms atlikti. Pašalinama nemažai odos ligų: inkštirai, spuogai, dilgėlinis išbėrimas, pleiskanos. Pagražėja veido spalva, palyginamos raukšles, oda atrodo jaunesnė. Randai ir įdrėskimai ant odos, net koloidiniai, sušvelnėja, o dažnai ir išnyksta. Sumažėja nemalonių kvapų, kuriuos skleidžia oda. Gydomos egzemos ir, dar nepatvirtintais duomenimis, odos opos.
 
Celiulitas sudarytas iš vandens, riebalų ir atliekų, pagamintų natūralių organizmo procesų metu. Celiulitas nusėda sluoksniais po oda, taip sukeldamas kosmetines problemas. Gilus infraraudonosios šilumos prasiskverbimas padeda skaidyti celiulitą, o paskui pašalinti prakaito pavidalu. Infraraudonoji kabina – puikus bet kokios anticeliulitinės programos papildymas.
Pabaigai, pats geriausias kada nors sudarytas elektromagnetinių bangų žemėlapis.